Chemia

Chemia z mniejszą pulą darmowych uprawnień

Instalacje chemiczne dostaną mniej pozwoleń na emisję CO2, ale zdecydowanie więcej, niż oczekiwał rynek.
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Ciech dostanie o 12 proc. mniej darmowych uprawnień do emisji CO2 na lata 2021–2025, niż otrzymywał w poprzednich pięciu latach – szacuje spółka na podstawie opublikowanych przez Komisję Europejską wstępnych benchmarków dla producentów sody. Część analityków obawiała się, że redukcja darmowych uprawnień będzie zdecydowanie większa i sięgnie nawet 50 proc.

– To dla nas pozytywna informacja, choć czekamy jeszcze na ostateczne decyzje KE – komentuje Mirosław Kuk, rzecznik Ciechu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.