Chemia

Nowa strategia Grupy Azoty ma być zielona

Firma stawia na OZE. Blok węglowy w Puławach to jednak rysa na strategii chemicznej grupy.
Foto: materiały prasowe

Grupa Azoty w zaprezentowanej strategii na lata 2021– 2030 zakłada wzrost udziału odnawialnych źródeł (OZE) w produkcji energii elektrycznej. Ma on docelowo sięgnąć 40 proc. Spółka jednocześnie finalizuje prace nad blokiem węglowym w Puławach. Czy to nie stawia pod znakiem zapytania celu strategii?

W planach dywidenda

Zgodnie z zaprezentowaną strategią Grupa Azoty chce osiągnąć marżę EBITDA na poziomie powyżej 16 proc. w perspektywie 2030 r. Liczne inwestycje mają pozwolić na wypłatę dywidendy na poziomie powyżej 40 proc. skonsolidowanego zysku netto. Planowane nakłady inwestycyjne na projekty zielone i dekarbonizacyjne w perspektywie 2030 r. wyniosą blisko 2,7 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.