Chemia

Plast-Box. Rosną zyski ze sprzedaży opakowań

Sytuacja finansowa Plast-Boksu, grupy specjalizującej się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, jest coraz lepsza.
Foto: materiały prasowe

Z wstępnych danych wynika, że w I półroczu jej przychody zwyżkowały o 35 proc., czyli do ponad 114,2 mln zł. Jeszcze mocniej poprawiły się zyski. EBITDA zwyżkowała o 86,8 proc., a czysty zarobek o 115,4 proc. Tym samym wyniosły odpowiednio 13,2 mln zł oraz ponad 5 mln zł.

Jednym z powodów zwyżki było niewątpliwie włączenie do grupy kapitałowej z dniem 21 grudnia 2018 r. dwóch przejętych firm. Chodzi o Stark Partner, którego podstawowym przedmiotem działalności jest produkcja opakowań z tworzyw, i Stark Partner Nieruchomości zajmujący się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami. Plast-Box zapłacił za te firmy 22,5 mln zł. Dzięki temu pozyskał nowoczesny zakład produkcyjny znajdujący się w Urszulinie niedaleko Warszawy. Produkowana jest w nim szeroka gama wyrobów, w tym innowacyjnych. Stark Partner zdecydowaną większość przychodów osiąga w Polsce, oferując opakowania dużym producentom sektora spożywczego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.