Chemia

Hub.Tech: Rekordowe półrocze

Notowana na rynku NewConnect grupa Hub.Tech (dawniej Boruta-Zachem) według wstępnych danych ze spółek zależnych odnotowała rekordowe I półrocze. Jednak mimo to akcje spółki taniały na półmetku wtorkowej sesji o ponad 7 proc., do 0,76 zł.
Foto: materiały prasowe

Podmioty z bydgoskiej grupy wypracowały łącznie 15,24 mln zł zysku netto. Hub.Tech przyznaje, że aktywne działania w ramach sprzedaży i marketingu ekologicznej części biznesu oraz sprzyjające trendy środowiskowe pozytywnie wpłynęły na wypracowane wyniki grupy.

Boruta-Zachem Kolor sp. z o.o. osiągnęła w I półroczu 1,54 mln zł zysku netto, Inventionbio wypracowało 7,62 mln zł zysku netto, a Onlybio.life uzyskał 6,08 mln zł zysku netto. – Osiągnięte wyniki z pierwszego półrocza potwierdzają zasadność oraz skuteczność realizowanej strategii. Grupa jest w trakcie płynnej transformacji, obecnie za ponad 50 proc. zysku netto spółki odpowiada segment ekologicznych kosmetyków, a poprzedni rdzeń „Boruty", czyli pigmenty i barwniki, wygenerowały w I półroczu około 10 proc. wyniku netto – komentuje Marcin Pawlikowski, wiceprezes grupy Hub.Tech.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.