Chemia

Hub.Tech z rekordowym półroczem

Notowana na rynku NewConnect grupa Hub.Tech według wstępnych danych ze spółek zależnych odnotowała historycznie rekordowe I półrocze. Jednak akcje spółki tanieją godzinę po otwarciu handlu o 7,5 proc., do 0,75 zł.

Marcin Łukaszewicz, prezes InventionBio i Marcin Pawlikowski, wiceprezes Hub.Tech

Foto: materiały prasowe

Podmioty z bydgoskiej grupy wypracowały łącznie 15,24 mln zł zysku netto. Hub.Tech przyznaje, że aktywne działania w ramach sprzedaży i marketingu ekologicznej części biznesu oraz sprzyjające trendy środowiskowe pozytywnie wpłynęły na wypracowane wyniki grupy.

Boruta-Zachem Kolor Sp. z o.o. osiągnęła w I półroczu 1,54 mln zł zysku netto,  Inventionbio wypracowało 7,62 mln zł zysku netto, a Onlybio.life uzyskał 6,08 mln zł zysku netto.

– Osiągnięte wyniki z pierwszego półrocza potwierdzają zasadność oraz skuteczność realizowanej strategii. Grupa jest w trakcie płynnej transformacji, obecnie za ponad 50 proc. zysku netto spółki odpowiada segment ekologicznych kosmetyków, a poprzedni rdzeń „Boruty", czyli pigmenty i barwniki wygenerowały w I półroczu około 10 proc. wyniku netto. Pozostała część przypada InventionBio, spółki wchodzącej w skład grupy, działającej w segmencie biotechnologii przemysłowej. Wiążemy z nią duże nadzieje, w spółce realizowanych jest wiele interesujących projektów, z czego już część z nich została dostrzeżona zagranicą przez międzynarodowe koncerny – komentuje Marcin Pawlikowski, wiceprezes grupy Hub.Tech.

Jednocześnie spółka zaznacza, że prezentowane wielkości mają charakter wstępny i szacunkowy. Ostateczne wyniki finansowe grupy kapitałowej zostaną opublikowane 16 sierpnia 2021 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.