Chemia

Erg: Celem jest utrzymanie rentowności

W ostatnich tygodniach Erg, grupa specjalizująca się w produkcji wyrobów foliowych, obserwuje stabilizację popytu na swoje produkty.
Foto: materiały prasowe

To istotna zmiana po tym, jak w marcu i kwietniu miała do czynienia ze wzrostem zapotrzebowania. – Przewidujemy, że do końca roku popyt powinien być na porównywalnym poziomie jak teraz. W stosunku do ubiegłego roku może być nieco wyższy – mówi Grzegorz Tajak, prezes Ergu. Jednocześnie zaznacza, że o faktycznym popycie, zwłaszcza jesienią, zdecyduje sytuacja epidemiologiczna w Polsce i Europie.

Zwraca też uwagę na rosnące w branży i grupie koszty. Zdecydowanie najbardziej drożeją surowce i to na skalę niespotykaną od lat. – W tej chwili nastąpiło wyhamowanie wzrostu i sytuacja się ustabilizowała. Liczymy, że surowce już nie zdrożeją, a nawet nastąpią niewielkie spadki cen – ocenia Tajak. Aby produkcja była opłacalna, Erg wyraźnie podwyższył ceny swoich wyrobów. Jak wyraźnie – prezes nie ujawnia. Przyznaje, że ten rok jest bardzo trudny dla firmy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.