Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. BoomBit pogłębia dno bessy

Foto: GG Parkiet

W czwartek akcje producenta gier potaniały o 20 proc., do 6,24 zł. Była to reakcja na wyniki kwartalne. W szerokim ujęciu czasowym kurs kontynuuje bessę. Cena wybiła się w dół z krótkoterminowej konsolidacji. Długa, spadkowa świeca (marubozu) i towarzyszący jej wysoki wolumen potwierdzają siłę podaży. MACD zaczął zakręcać już w dół, więc niedźwiedzie mają zielone światło do kontynuacji przeceny. Notowania są na historycznych minimach, więc trudno wskazać potencjalny zasięg fali spadkowej.

2. Famur wszedł w układ spadkowy

Foto: GG Parkiet

Przez ostatnie dwa lata kurs akcji producenta maszyn poruszał się horyzontalnie, a większość krótkoterminowych wahań zamykała się w przedziale 5,5–3,9 zł. Pod koniec września cena przebiła dolną granicę, a październikowo-listopadowy retest tego poziomu zakończył się porażką byków. W efekcie cena spadła w minionym tygodniu do 3,15 zł. To jest najniższy poziom od września 2016 r. Układ lokalnych szczytów i dołków, spadające średnie z 50 i 200 sesji, a także zachowanie MACD i ADX wskazują na wejście w układ bessy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.