Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: AmRest, Kernel i Mirbud

Aktualizacja danych: 27.11.2020, godz. 12
Foto: Adobestock

1. AmRest wybił się dynamicznie z kanału spadkowego

Foto: GG Parkiet

Od początku listopada akcje spółki posiadającej sieć restauracji podrożały o prawie 90 proc. Notowania wybiły się górą ze średnioterminowego kanału spadkowego, a następnie pokonały średnie kroczące z 50, 100 i 200 sesji. Sforsowanie tylu oporów to wystarczający pretekst, by mówić o trwalszym przesileniu. Zwłaszcza że spółce sprzyja perspektywa odmrażania gospodarki. Najbliższy opór to kwietniowy szczyt przy 31,8 zł. Wykupienie sygnalizowane przez MACD i RSI grozi korektą. Wsparcia wyznaczają wspomniane średnie.

2. Kernel najwyżej od dwóch lat

Foto: GG Parkiet

W piątek rano notowania ukraińskiej spółki rosły nawet do 54 zł. To najwyższy poziom od listopada 2018 r. Od początku miesiąca papiery podrożały już o 33 proc. Cena opuściła górą krótkoterminową konsolidację, MACD zakręcił w górę nad linią 0, a średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły formację złotego krzyża. Mamy więc kumulację pozytywnych sygnałów AT zwiększających szanse na trwalsze umocnienie. Warto jednak zauważyć, że przy 54 zł znajduje się silny, długoterminowy opór. Ponadto oscylatory wskazują już wykupienie, więc korekta jest całkiem zasłużona.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.