Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Grupa Azoty, Ifirma i Wittchen

Foto: Adobestock

1. Grupa Azoty próbuje przełamać linię trendu spadkowego

Foto: GG Parkiet

W środę akcje chemicznej spółki podrożały o 13,9 proc. Kurs długą białą świecą odbił się od średniej z 50 sesji, przebił 200-sesyjną średnią, a zwyżce towarzyszyły wysokie obroty. Ponadto MACD zakręcił w górę na linii 0, dając sygnał kupna. Te wskazania sugerują potencjalny przełom w długoterminowym układzie. Od pięciu lat bowiem cena porusza się w trendzie spadkowym. Na wykresie tygodniowym widać podwójne dno przy 20 zł, co wspiera pozytywny scenariusz. Najbliższy opór to 39–40 zł. Wyżej barierą jest 50 zł. Najbliższe wsparcie to 30 zł.

2. Ifirma konsekwentnie w górę

Foto: GG Parkiet

Okresy rynkowych korekt i podwyższonej niepewności to okresy „sprawdzam" dla spółek w mocnych trendach. Jedną z nich jest tytułowy przedstawiciel branży IT. Trzeba przyznać, że test zdaje wzorowo. Kurs akcji w ogóle nie poddał się korekcie. Wręcz przeciwnie – zwyżkuje i w piątek rano wyznaczył nowy szczyt historyczny 25,2 zł. Trend wzrostowy na wykresie jest książkowy i warto się go trzymać. Należy przy tym pamiętać o wysokich wartościach oscylatorów RSI i MACD, które grożą schłodzeniem. Najbliższe wsparcie to 17,1 zł (średnia z 50 sesji).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.