Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Dino Polska, Mercator i Sunex

Aktualizacja danych: 6.11.2020 godz. 12.30
Foto: Adobestock

1. Dino Polska z historycznym maksimum notowań

Foto: GG Parkiet

Właściciel sieci sklepów rozpoczął miesiąc od silnych zwyżek. Kurs akcji zawrócił w górę na linii średniej 100-sesyjnej, przebił poprzedni szczyt historyczny 243,2 zł i w pierwszej fazie piątkowej sesji ustanowił nowy rekord 271,8 zł. Jest to więc klasyczny sygnał kontynuacji hossy. Oscylatory RSI(14) i MACD zwróciły się w górę niemal pionowo, a ten pierwszy jest już w strefie wykupienia. To zwiększa ryzyko korekty. W tym układzie najbliższe wsparcie to poprzedni szczyt 243,2 zł. Niżej bariery stanowią średnie z 50 i 100 sesji.

2. Mercator zawrócił i rusza w kierunku szczytu

Foto: GG Parkiet

W październiku kurs akcji producenta rękawic medycznych zanotował silną korektę. Cena spadła z historycznego szczytu 770 zł do 456 zł. Ten ostatni poziom pokrywał się wówczas z linią średniej z 50 sesji. Co ciekawe, linia ta skutecznie zatrzymywała fale podaży we wrześniu i maju, inicjując odbicie i nową falę hossy. Jeśli historia się powtórzy, to można oczekiwać ruchu w kierunku 770 zł, zwłaszcza że początek miesiąca upływa pod dyktando byków, MACD zakręcił w górę nad linią, a RSI(14) jeszcze nie sygnalizuje wykupienia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.