Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Ciasteczka z Krakowa, Groclin i Larq

Aktualizacja danych: 6.11.2020 godz. 12.30
Foto: Bloomberg

1. Ciasteczka z Krakowa 62 proc. w dół w dwie sesje

Foto: GG Parkiet

Notowana na NewConnect spółka pokazała ostatnio, jak wysokie jest ryzyko inwestowania na małym parkiecie. Jeszcze we wtorek cena ustanawiała szczyt hossy 26 zł, by w czwartek spaść w porywach do 10 zł. To oznacza, że w dwie sesje kapitalizacja firmy skurczyła się o 62 proc. Patrząc na wykres z szerokiej perspektywy można odnieść wrażenie, że to tylko korekta w hossie. Zwłaszcza że cena zatrzymała się nad linią 200-sesyjnej średniej. Niepokojąca jest jednak słabość przy tak dobrym otoczeniu i oczywiście tej słabości skala.

2. Groclin z trójkątem w okolicy dołka trendu

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji przedstawiciela branży motoryzacyjnej porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym. Układ bessy potwierdzają coraz niższe dołki i szczyty oraz spadająca wstęga średnich z 50, 100 i 200 sesji. Dominację podaży uwydatnia też relatywna słabość Groclinu na początku miesiąca. Gdy szeroki rynek mocno odbił, kurs akcji spółki konsolidował się, tworząc krótkoterminowy trójkąt. Wybicie dołem z tego układu może zainicjować ruch do marcowego dna 0,75 zł. Silnym oporem jest teraz bariera 1 zł, która pokrywa się z 50-sesyjną średnią.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.