Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Forte, Neuca i PlayWay

Aktualizacja danych: 30.10.2020, godz. 10.15
Foto: Adobestock

1. Forte kontynuuje trend wzrostowy

Foto: GG Parkiet

Producent mebli wyróżnia się siłą relatywną. Kurs akcji obronił w październiku średnią z 50 sesji i wyznaczył nowy szczyt trwającego od kwietnia trendu wzrostowego – 36,95 zł. Sekwencja coraz wyższych dołków i szczytów jest wręcz książkowa, a popyt wspiera rosnąca wstęga średnich z 50, 100 i 200 sesji. Cena zbliża się do ważnego oporu – szczytu sprzed lutowo-marcowego załamania, czyli 38,4 zł. Jego przebicie otworzy drogę wyżej. Szansę na realizację takie scenariusza zwiększają MACD, który zakręcił nad linią 0, i RSI(14), który jeszcze nie dotarł do granicy wykupienia.

2. Neuca coraz bliżej szczytu hossy

Foto: GG Parkiet

Od maja kurs akcji przedstawiciela branży farmaceutycznej porusza się w konsolidacji 540–475 zł. W październiku Neuca zachowywała się jednak znacznie lepiej niż szeroki rynek, dzięki czemu kurs podszedł pod górną granicę wahań, przebijając pod drodze pokrywające się ze sobą średnie z 50 i 100 sesji. Ten przejaw siły podnosi szansę wyjścia górą z marazmu i kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego. Zwłaszcza że wskaźnik zmienności ATR(14) jest nisko, sugerując ciszę przed burzą. Ryzykiem jest RSI(14) w strefie wykupienia. Najbliższe wsparcie to 508 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.