Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Dino Polska, Tauron i Quercus TFI

Foto: Adobestock

1. Krótka korekta Dino Polska po wspinaczce na nowe szczyty

Foto: GG Parkiet

Akcje Dino Polska w długim terminie pozostają w trendzie wzrostowym. Zwyżka od początku tego roku sięga 22 proc. W połowie października notowania handlowej grupy wspięły się na nowe rekordy. Kilka następnych dni przyniosło jednak korektę zwyżek. Kurs sieci sklepów obniżył się w rejon 350–360 zł, wspierając się na szczytach z września. Popytowi udało się kilka razy obronić poziomu 350 zł, co daje szansę na powrót do zwyżek. Pierwszym celem będą oczywiście wspomniane rekordy akcji Dino.

2. Notowania Tauronu przy dolnym ograniczeniu trendu. Obroty rosną

Foto: GG Parkiet

Akcje Tauronu od około dwóch miesięcy poruszają się w szerokim trendzie bocznym, ograniczonym od góry okolicami 3,8 zł, a u dołu strefą wokół 3,3 zł. W ostatnich dniach notowania dotarły do dolnego ograniczenia trendu bocznego. W tym samym miejscu kurs znalazł się dokładnie miesiąc wcześniej. O ile wsparcie w postaci dołka sprzed miesiąca zadziała, można liczyć na odreagowanie notowań w kierunku górnego rejonu konsolidacji, tj. do wspomnianych około 3,8 zł. Warto odnotować także wzrost obrotów w ostatnich dniach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.