REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Dino Polska, Grupa Lotos i PKN Orlen

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Dino Polska powraca nad linię trendu wzrostowego

Foto: GG Parkiet

Notowania Dino Polska w ostatnich dniach utrzymywały się w pobliżu poziomu 145 zł. Cofnięcie w te okolice nastąpiło po trzykrotnym dotarciu do 160 zł we wrześniu. Kilka dni ruchu bocznego doprowadziło do zetknięcia się, a nawet przełamania linii średnioterminowego trendu wzrostowego, mającej swój początek około roku temu. Sesja czwartkowa przyniosła silny wzrost i zarazem powrót powyżej wspomnianej linii. W piątek obserwowaliśmy zaś potwierdzenie tego ruchu zwiastującego kolejne zwyżki.

2. Grupa Lotos utrzymuje wsparcie na poziomie 90 zł

Foto: GG Parkiet

Walory Lotosu od połowy sierpnia mocno zyskują na wartości. Jak dotąd zwyżka sięga już ponad 8 proc. Poprzednio przez kilka tygodni notowania akcji pozostawały w ruchu bocznym. Pod koniec września kurs dotarł do 90 zł, jednak kupujący nie byli w stanie pójść za ciosem. Przebicie tego pułapu nastąpiło na początku października. Po wzroście o kolejnych kilka złotych nastąpiło cofnięcie w okolice 90 zł. Teraz jednak poziom ten stanowi solidne wsparcie i pretekst do powrotu kupujących i kolejnego ruchu w górę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA