Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: AFP

1. GPW z nowym szczytem notowań

Foto: GG Parkiet

Sierpniowo-wrześniowo korekta notowań akcji warszawskiej giełdy zatrzymała się tuż powyżej linii średniej kroczącej z 200 sesji. Od miesiąca akcje drożeją, by na początku października wrócić nad średnią 50-sesyjną, a w ostatnią środę przebić poprzedni szczyt hossy 47,7 zł i wyznaczyć nowy 49,55 zł. Przy tak słabych nastrojach na szerokim rynku nowy rekord należy uznać za istotny przejaw siły. Wysoko położone oscylatory zwiększają ryzyko korekty, ale silne wsparcie w postaci 50-sesyjnej średniej jest blisko – przy 44,3 zł.

2. LiveChat Software z historycznym maksimum

Foto: GG Parkiet

Producent komunikatora internetowego podobnie jak GPW wykazuje relatywną siłę względem szerokiego rynku. Kurs jego akcji wykorzystał linię średniej z 50 sesji, by wydostać się z korekty, i w minionym tygodniu ustanowił historyczny rekord 117 zł. Nowy szczyt hossy jest klasycznym sygnałem kontynuacji trendu, wzmocnionym w tym przypadku podwyższonym obrotem. Oscylatory RSI i MACD dotarły do stref wykupienia, więc może dojść do schłodzenia Wspomniana średnia stanowi jednak najbliższe wsparcie – obecnie znajduje się przy 93,6 zł.

3. XTB szykuje się do silniejszego wybicia

Foto: GG Parkiet

Od sierpnia kurs akcji brokera porusza się horyzontalnie między średnimi z 50 i 100 sesji. Wypłaszczenie widać też na oscylatorach RSI i MACD. Ponadto wyraźnie spadł wskaźnik zmienności ATR(14). Taki boczny układ na wykresie cenowym, potwierdzony marazmem na wskaźnikach, wygląda jak cisza przed burzą. Strefa 18–19,5 zł jest sygnalnym poziom kupna. Jej przebicie może zainicjować ruch do szczytu trendu. Sygnalnym poziomem sprzedaży jest zaś dołek na 14,15 zł. Jego przebicie może przynieść spadek do dziennej dwusetki (10,6 zł).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.