Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Agroton, CD Projekt i Trakcja

Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

1. Agroton próbuje się wybić z konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Od połowy czerwca kurs akcji ukraińskiej spółki porusza się w konsolidacji 7,5–9,6 zł, będącej korektą w długoterminowym trendzie wzrostowym. W minionym tygodniu cena odbiła się od średniej z 50 sesji, która prawie pokrywa się z dolną granicą wahań. Ponadto MACD zakręca w górę nad linią 0, a jedna sesja przyniosła wysoki skok wolumenu przy niskiej zmienności. Widać próbę przyłożenia kapitału. Jeśli 9,6 zł pęknie, będzie to sygnał kontynuacji hossy. Wspomniana średnia pozostaje natomiast najbliższym technicznym wsparciem.

2. CD Projekt zaczyna trend wzrostowy?

Foto: GG Parkiet

Od połowy maja notowania gamingowej spółki nie pogłębiły dołka bessy. Wręcz przeciwnie – cena powoli zwyżkuje, a na wykresie zarysował się już układ coraz wyższych dołków i szczytów. W piątek rano notowania rosły do 199,42 zł. To najwyższy poziom od 16 czerwca. O 10 zł wyżej położona jest średnia z 200 sesji, a więc umowna granica bessy. Jeśli pęknie, będzie to potencjalny sygnał długoterminowego przesilenia. Warto dodać, że 50-sesyjna średnia zbliża się od dołu do dwusetki, a ich skrzyżowanie (złoty krzyż) wzmacniałoby pozytywny scenariusz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.