Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: CCC, mBank i PKN Orlen

Foto: Bloomberg

1. CCC z szansą na wybicie górą z trójkąta

Foto: GG Parkiet

Akcje obuwniczej spółki to jedne z najmocniej rozgrzanych walorów z grona krajowych blue chips. W marcu dotknęła ich potężna przecena, która kilkakrotnie skurczyła wycenę CCC. Potem kurs dynamicznie rósł, jednak notowania ulegały silnym wahaniom. Ostatnie tygodnie są już spokojniejsze. Walory CCC poruszają się w ramach trójkąta zniżkującego, potwierdzając wsparcie w postaci szczytów z przełomu wiosny i lata. Przebicie górnego ograniczenia trójkąta będzie dobrym sygnałem dla byków.

2. mBank ubija dno na linii wsparcia

Foto: GG Parkiet

Akcjonariusze mBanku, i innych banków, w tym roku nie mają łatwo. Obniżki stóp procentowych podcięły im skrzydła i ograniczyły potencjał. Kurs akcji mBanku pogłębił marcowe dno na przełomie maja i czerwca. Później obserwowaliśmy wybicie, które wyniosło walory banku na najwyższe po marcowej przecenie poziomy. Od tamtego czasu kurs zniżkuje. W sierpniu zawędrował w okolice lokalnych dołków, gdzie znajduje się również teraz. Kilkakrotne „ubijanie dna" daje szanse odreagowania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.