REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Kania, Ropczyce i Wawel

Foto: AFP

1. Kania jak klasyczny, giełdowy spadający nóż.

Kania

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji producenta mięsa i wędlin spadły w minionym tygodniu o ponad 40 proc., a w poprzednim o ponad 30 proc. Zniżce towarzyszył podwyższony wolumen, wzmacniający wymowę przeceny. Wykres przypomina klasyczny, giełdowy spadający nóż. Ostatnia zniżka dobrze wpisuje się w długoterminową sytuację, Kania tkwi w układzie bessy od 2013 r. Lokalne wyprzedanie może prowokować spekulantów do gry pod dynamiczne odbicia, zwłaszcza że papiery mają groszową wycenę. W szerszym horyzoncie czasowym sytuacja pozostaje pod kontrolą podaży.

2. Ropczyce próbują zmienić trend na spadkowy.

Ropczyce

Foto: GG Parkiet

Do końca marca 2019 r. kurs akcji producenta ceramicznych materiałów ogniotrwałych poruszał się w książkowym trendzie wzrostowym, w którym silną linią wsparcia była średnia krocząca z 200 sesji. Ta ostatnia została w minionym tygodniu przebita, przy jednoczesnym wyjściu dołem z krótkoterminowej konsolidacji. Na wykresie mamy więc dwa silne spadkowe sygnały. Jeśli w najbliższych dniach nie uda się wrócić cenie nad 32 zł, to wzrośnie prawdopodobieństwo zmiany głównego trendu. Najbliższe wsparcie to 28 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA