Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Alior Bank, LPP i Kęty

Aktualizacja danych: 30.04.2021, godz. 15.00
Foto: Bloomberg

1. Alior Bank najwyżej od stycznia 2020 r.

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy ma za sobą bardzo udany tydzień. Większość przedstawicieli branży zaliczyła mocną zwyżkę ceny akcji, potwierdzoną obrotami. Przykładem jest Alior. Notowania wybiły się górą z krótkoterminowej formacji spodka, będącej korektą płaską w trwającym od listopada trendzie wzrostowym. Średnia z 50 sesji już dwa razy zatrzymywała podaż, więc zarysowuje się pewna rytmika. Ostatni skok wywindował kurs do 29,16 zł, najwyższego poziomu od ponad roku. Ponadto MACD zakręcił w górę nad linią 0, więc wykres wygląda obiecująco.

2. LPP znów przy 10 000 zł

Foto: GG Parkiet

Perspektywa luzowania obostrzeń sprzyja spółkom detalicznym. Swego rodzaju symboliczną wymowę ma piątkowy wzrost notowań odzieżowego giganta LPP do 10 000 zł. To poziom niewidziany od 3 lat. Kurs akcji porusza się w powolnym trendzie wzrostowym, który w ostatnich miesiącach przyspieszył. Układ hossy wspierają rosnące średnie z 50 i 200 sesji. Atak na 10 000 zł jest potwierdzeniem przewagi popytu i zapowiedzią dalszego umocnienia. Oscylator RSI jest już przegrzany, więc możliwa jest korekta. Najbliższe wsparcie to 8900 zł.

3. Kęty z historycznym maksimum

Foto: GG Parkiet

Jeśli ktoś ceni sobie długoterminowy stabilny trend wzrostowy, to powinien zerknąć na producenta komponentów aluminiowych. Notowania są w układzie hossy, respektując średnie z 50 i 200 sesji. W minionym tygodniu kurs po raz pierwszy w historii przekroczył 600 zł, kolejny raz udowadniając siłę. Żaden trend nie trwa wiecznie, ale na tym wykresie na razie nie ma żadnej oznaki jego końca. Takie sygnały pojawią się dopiero, gdy kurs zanurkuje na tyle głęboko, by przebić się przez strefę wsparcia wyznaczoną przez wspomniane średnie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.