REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Maj może należeć do niedźwiedzi

Na to wskazują przynajmniej historyczne statystyki dla WIG. A co mówi technika?
Foto: AFP

Z uwagi na długi weekend w ramach byków i niedźwiedzi tygodnia prezentujemy dziś najsilniejsze i najsłabsze pod względem stopy zwrotu spółki z GPW, licząc od początku roku. Jeśli wykluczymy firmy o niższej płynności (średni wolumen za ostatnich 50 sesji niższy od 100 tys. akcji), te o groszowej wycenie (chodzi o cenę z końca grudnia 2016 r.) oraz o zdarzeniach nietypowych (wezwanie na Polimex Mostostal, skup akcji w iAlbatros), to okazuje się, że akcje 11 firm przyniosły w tym roku stopę zwrotu wyższą od 50 proc. Oprócz trzech powyższych są to: Yolo, PBG, Drop, Ceramika Nowa Gala, Ursus, Lotos, Wasko i Libet. Ponad 30-proc. przecenę zanotowało natomiast siedem firm. Oprócz trzech poniższych są to: Hubstyle, Qumak, CI Games oraz MDI Energia.

Patrząc przez pryzmat indeksów, warszawski rynek akcji pozostaje w układzie hossy. Ubiegły tydzień dorzucił do byczego dorobku całkiem pokaźny „kawałek". Zwłaszcza jeśli spojrzymy na WIG20, który w ciągu kilku sesji zyskał ponad 100 pkt, przebił 2300 pkt, a w miniony piątek znalazł się 0,76 pkt od pułapu 2400 pkt. Szeroki WIG natomiast wyraźnie pokonał pod koniec kwietnia 60 000 pkt i do szczytu wszech czasów brakuje mu teraz około 10 proc. W piątkowym Parkiet TV Kamil Hajdamowicz z BM BGŻ BNP Paribas przekonywał, że maksimum to może zostać osiągnięte nawet w ciągu najbliższy trzech lub czterech miesięcy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA