Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Action w górę na wyższych obrotach

Foto: GG Parkiet

Początek kwietnia przyniósł wyjścia notowań spółki IT z układu korekty trendu wzrostowego. Cena na podwyższonych obrotach przebiła poprzedni szczyt hossy 9,9 zł i w kolejnych dniach wyznaczyła nowy 13,5 zł. To klasyczny sygnał kontynuacji, potwierdzony rosnącymi średnimi z 50 i 200 sesji. Wprawdzie MACD i RSI są już w strefach wykupienia, ale główny trend pozostaje klarowny. Ewentualna korekta powinna być blokowana na 9,9 zł. Niżej wsparciem jest 50-sesyjna średnia (obecnie przy poziomie 8 zł).

2. Monnari atakuje silny poziom oporu

Foto: GG Parkiet

Odzieżowa spółka to propozycja dla łapaczy długoterminowych dołków. Notowania akcji poruszają się w konsolidacji 1,4–2,5 zł od marca ub.r. Marazm stanowi przestój w długoterminowej bessie. W ostatnich miesiącach obszar wahań zawęził się do 1,8–2,5 zł, a średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły złoty krzyż. W środę przy wysokim wolumenie doszło do ataku na górną granicę konsolidacji. Jednocześnie MACD zakręcił w górę na linii 0. Mamy więc szereg obiecujących sygnałów AT. Najbliższy opór to 2,8 zł. Wsparciem jest strefa 2,5–2 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.