Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Decora próbuje wybić się z konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Od listopada kurs akcji producenta artykułów wykończenia wnętrz porusza się w konsolidacji między 33,9 a 29 zł. Koniec marca przyniósł falę wzrostową, a pierwsza sesja kwietnia atak na górną granicę wahań. Jednocześnie MACD zakręcił w górę i wrócił nad linię 0. Biorąc pod uwagę fakt, że główny trend ma wzrostowy kierunek, wspomniany atak może być zapowiedzią wybicia i kontynuacji hossy. Z drugiej strony RSI jest nad 70 pkt, więc możliwe jest schłodzenie. Najbliższe wsparcia wyznacza średnia z 50 sesji i dolna granica konsolidacji.

2. Dino Polska zawraca nad ważną średnią

Foto: GG Parkiet

Właściciel sieci sklepów jest od początku roku w układzie korekty hossy, ale widać oznaki zakończenia fazy wyprzedania. Cena najpierw zatrzymała się w okolicy 200-sesyjnej średniej, następnie wzrosła do 50-sesyjnej średniej. Ta ostatnia stanowi teraz dobrą bazę pod odbicie, co pod koniec ubiegłego miesiąca byki próbowały wykorzystać. MACD i RSI zwyżkują w strefach neutralnych, co daje zielone światło do zwyżek. Cel to szczyt przy 300 zł. Wsparcie wyznacza dzienna dwusetka, która teraz przebiega przy 240 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.