Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. CD Projekt najniżej od dwóch lat

Foto: GG Parkiet

Producent gier to jedna z najsłabszych spółek pierwszego kwartału i marca. Szczególnie dotkliwy był ostatni tydzień. Aktualizacja strategii nie zachęciła inwestorów do kupowania. Wręcz przeciwnie – przy dużych obrotach sprowadzili oni wycenę nawet do 181,5 zł. To najniższy kurs od marca 2019 r. Dołek sprzed roku został pogłębiony, a na średnich z 50 i 200 sesji aktywna jest formacja krzyża śmierci. CDR wszedł w fazę bessy i choć z pewnością wielu będzie „łapać nóż", to z punktu widzenia AT ryzyko pogłębienia spadku wciąż jest tutaj duże.

2. Lubawa z kolejną falą spadkową

Foto: GG Parkiet

Od roku notowania akcji odzieżowej spółki poruszają się w konsolidacji. Większość krótkoterminowych wahań zamyka się w przedziale 1,65–1,18 zł. Marcowa próba wybicia górą okazała się fałszywa. Ostatnie dwie sesje przyniosły wyraźne cofnięcie. W czwartek kurs przebił średnią z 50 sesji i zbliżył się do 200-sesyjnej. Niewykluczone, że zaczął się cykliczny ruch w dół w obrębie konsolidacji. Stąd potencjalny cel zniżki to okolica 1,18 zł. W ten scenariusz wpisują się spadające MACD i RSI, które mają jeszcze spory dystans do granicy wyprzedania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.