Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: All in! Games, Cyfrowy Polsat i Monnari

Aktualizacja danych: 19.02.2021, godz. 16.
Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek

1. All in! Games w dół wzdłuż średniej z 50 sesji

Foto: GG Parkiet

Producent gier należy do grona najsłabszych spółek na GPW od początku roku. Akcje potaniały w tym czasie o 17 proc. Trend spadkowy trwa tu jednak dłużej, bo od lipca 2020 r. Zaczął się z poziomu 37,7 zł, a w minionym tygodniu kurs dotarł do 11,2 zł, wyznaczając nowy dołek bessy. Tę ostatnią potwierdza krzyż śmierci, który w grudniu utworzyły średnie z 50 i 200 sesji. Ta pierwsza stanowi teraz ruchomy opór, wzdłuż którego powoli osuwają się notowania. Przy 11,5 zł znajduje się wsparcie, stąd szansa na korektę do średniej.

2. Cyfrowy Polsat w kierunku średniej kroczącej z 200 sesji

Foto: GG Parkiet

W styczniu kurs akcji telekomu zatrzymał wzrost w okolicy długoterminowego oporu 30 zł. Po chwilowej konsolidacji cena zwróciła się w dół i przebiła średnią z 50 sesji. Próba odbicia zakończyła się na owej średniej, a miniony tydzień przyniósł pogłębienie spadku do 28,04 zł. W efekcie widać na wykresie klasyczny, spadkowy hak Rossa, który stanowi potencjalny wstęp do trendu spadkowego. W tym scenariuszu najbliższym celem jest 200-sesyjna średnia. Znajduje się ona przy 27 zł. Jej szybsza „siostra" pozostaje natomiast oporem (obecnie 29,4 zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.