REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: CD Projekt, Ciech i Rafako

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. CD Projekt z potężną luką na wykresie

Foto: GG Parkiet

Piątkowa informacja o przesunięciu premiery „Cyberpunka 2077" spowodowała wyprzedaż akcji. Sesja otworzyła się 11-proc. luką, a w porywach papiery taniały o 13,9 proc., do 243 zł. To była najniższa wycena od października 2019 r. Gwałtowna wyprzedaż stała się pretekstem do spekulacyjnych zakupów, co skutkowało popołudniowym długim dolnym cieniem na dziennej świecy. W ujęciu szerszym piątkowy spadek to silna korekta, zatrzymana jednak w strefie między średnimi z 50 i 200 sesji. Pierwsza stanowi teraz opór, a druga wsparcie.

2. Ciech zatrzymany przez ważny opór

Foto: GG Parkiet

W czwartym kwartale 2019 r. akcje chemicznej spółki podrożały o 32 proc. Ten rok zaczął się jednak od korekty tego ruchu. Cena niemal w punkt odbiła się 2 stycznia od 200-sesyjnej średniej kroczącej, przebiegającej wówczas na wysokości 40 zł. Pułap ten pokrywa się z lokalnym szczytem z września, stanowiąc silny techniczny opór. Do piątku akcje potaniały o 6,8 proc., zatrzymując się dokładnie na 50-sesyjnej średniej. Na razie więc ruchome bariery działają. Przebicie górnej lub dolnej będzie zwiastunem dalszych ruchów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA