Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: BAH, CD Projekt i Getin Holding

Aktualizacja danych: 8.01.2020, godz. 15.00
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. BAH wciąż w długoterminowym układzie spadkowym

Foto: GG Parkiet

Przedstawiciel branży motoryzacyjnej zaczął ten rok relatywnie słabo na tle rynku. Ta słabość wpisuje się we wcześniejszą, nieudaną próbę zaatakowania psychologicznego poziomu 1 zł. Ten pokrywa się z ostatnim, lokalnym szczytem w układzie bessy, więc jego pokonanie byłoby wstępnym sygnałem przesilenia. Popyt był jednak słaby, a podwyższony ostatnio wolumen, atak od góry na średnie z 50 i 200 sesji i spadający MACD sugerują, że podaż znów zdobywa przewagę. Dlatego rośnie ryzyko pogłębienia październikowego dna bessy.

2. CD Projekt w okolicy grudniowego dołka

Foto: GG Parkiet

Producent „Cyberpunka" zaczął rok bardzo słabo. W piątek cena akcji spadała nawet do 239 zł, a więc 50 gr od grudniowego dołka. Zniżkom, zwłaszcza czwartkowej sięgającej 6,7 proc., towarzyszyły podwyższone obroty. Podaż zdaje się nabierać rozpędu. Jeśli grudniowe dno zostanie pogłębione, potencjalnym celem spadku będzie dołek z marca 2020 r. wyznaczony po załamaniu spowodowanym koronawirusem – 205,2 zł. Taki scenariusz wspiera aktywny krzyż śmierci na średnich z 50 i 200 sesji. Szans na odbicie można upatrywać w teście dołka i wyprzedanym RSI.

3. Getin Holding z luką spadkową w okolicy dna bessy

Foto: GG Parkiet

Kłopoty Idea Banku i związane z tym przejęcie przez Pekao wywołało mocną wyprzedaż akcji spółek z portfela Leszka Czarneckiego. Traciły Open Finance, Getin Noble Bank i Getin Holding. Zwracamy uwagę na wykres tego ostatniego, bo noworoczna luka spadkowa zbliżyła kurs do dna bessy. Cena oddaliła się od średnich z 50 i 200 sesji, a MACD zaatakował poziom 0. Stąd rosnące ryzyko, że owo dno zostanie pogłębione. Na razie trwa próba spekulacyjnego odbicia, ale od góry zwyżki skutecznie „odstrasza" średnia z 50 sesji (0,82 zł).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.