REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Herkules: Notowania szukają dna

W poniedziałek kurs spółki wynajmującej dźwigi spadał o 11,9 proc., do 0,96 gr, poziomu najniższego w historii. To reakcja na fatalne wyniki finansowe i nietypowy komunikat.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Herkules odtajnił opóźnioną informację poufną o tym, że 31 października otrzymał od spółki zależnej Herkules Infrastruktura nową kalkulację kontraktu na budowę infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP PLK. Rentowność zlecenia okazała się ujemna (-11 proc. wobec oczekiwanego poziomu 8–10 na plusie).

Dlaczego giełdowy Herkules nie podał niezwłocznie tej cenotwórczej informacji? Spółka tłumaczy to prowadzeniem wstępnych negocjacji sprzedaży Herkules Infrastruktury i tym, że opublikowanie szacunkowych danych finansowych tej spółki mogło... potencjalnie niekorzystnie wpłynąć na due dilligence, a nawet... storpedować transakcję. Zarząd podkreśla, że to dopiero wstępny etap realizacji kontraktu przez Herkules Infrastrukturę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA