Budownictwo

Tower Investments podtrzymuje prognozę

Prezes podkreśla, że otoczenie rynkowe sprzyja spółce i ambitna prognoza jest do osiągnięcia. Kłopoty głównych akcjonariuszy dołują kurs.

Kierowana przez Bartosza Kazimierczuka firma specjalizuje się w wyszukiwaniu lokalizacji dla sieci handlowych, fast foodów itd.

Foto: materiały prasowe

Deweloper specjalizujący się w budowie obiektów komercyjnych dla sieci podtrzymuje prognozę zysku netto na 2018 r., czyli 19,43 mln zł (12,5 zł na akcję).

Pomogło przeszacowanie

Co prawda w I kwartale zysk sięgnął 0,59 mln zł, ale w całym I półroczu już 5,46 mln zł. Kwartał do kwartału wzrosły przychody – w efekcie zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 2,97 mln zł, z czego 72 proc. firma wypracowała w II kwartale. Duży udział w skokowej poprawie wyniku netto miała też aktualizacja wartości działki w Tychach. Dzięki temu wynik operacyjny sięgnął w I półroczu 8,03 mln zł, z czego 86 proc. uzyskano w II kwartale.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.