REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Tower Investments: Rośnie apetyt spółki

12 października akcjonariusze dewelopera mają zadecydować o zmianie majowej uchwały o emisji akcji z myślą o IPO i przeprowadzce z NewConnect na GPW.
Foto: materiały prasowe

Spółka miała wypuścić do 300 tys. papierów, teraz ma to być 500 tys. Prezes Bartosz Kazimierczuk wcześniej mówił, że firma celuje w pozyskanie co najmniej 30 mln zł, co implikowało cenę emisyjną 100 zł. Bieżący kurs to 70 zł. Czy zmiana uchwały oznacza, że rośnie apetyt, czy też firma chce rozłożyć 30 mln zł na większą liczbę akcji, godząc się z tym, że kurs na NewConnect jest niższy od ambicji?

– Poprzednia wielkość emisji nie jest do końca adekwatna do potrzeb spółki, w szczególności jeśli chodzi o plany rozwoju, pojawiły się nowe ciekawe cele emisyjne – ocenia Kazimierczuk. – Z informacji, które otrzymuje spółka, zainteresowanie różnych inwestorów samą ofertą może być większe, niż zakładano, dlatego warto spróbować wyjść z większą emisją. Ostateczna wielkość będzie zależała od warunków rynkowych i zainteresowania inwestorów, co będzie znane po book buildingu. Jak na razie warunki rynkowe i informacje na temat spółki są pozytywne, dlatego chcielibyśmy skorzystać z możliwości i zaproponować akcjonariuszom uchwalenie większej emisji – dodaje. Prezes kontroluje 65 proc. akcji. ar

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA