REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

HM Inwest: Klienci nie odstąpili od umów

Trwa wyjaśnianie niedawnego wypadku – oberwania balkonu – w niemal gotowym bloku w Warszawie. Jak zapewnia spółka, incydent nie miał wpływu na sprzedaż mieszkań.
Foto: materiały prasowe

– Jest to pierwszy taki przypadek w ponad 20-letniej historii naszej firmy, ale traktujemy go z najwyższą powagą, ponieważ bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – mówi Urszula Hofman, pełnomocnik HM Inwestu. – Robimy wszystko, co możliwe, aby w pełni wyjaśnić przyczyny tego zdarzenia i skutecznie zapobiec takim sytuacjom w przyszłości. Dlatego ściśle współpracujemy z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego, zleciliśmy niezależną ekspertyzę balkonów, a jednocześnie wraz z generalnym wykonawcą oraz autorami projektu prowadzimy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Ekspertyzy oraz wewnętrzne postępowania sprawdzające jeszcze trwają, o przyczynach zdarzenia będziemy mogli mówić po ich zakończeniu – zaznacza.

Inwestycja liczy 43 mieszkania, termin odbiorów w umowach z klientami to wrzesień–październik. Jak zapewnia Urszula Hofman, po wypadku żadna umowa nie została przez klientów rozwiązana.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA