Budownictwo

Deweloperzy. Papiery najdroższe od wielu miesięcy

Po kwietniowej korekcie w dół od maja indeks WIG-nieruchomości porusza się w trendzie bocznym. Kilka spółek cieszy się jednak niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów.
Foto: Fotorzepa, Marek Obremski

Na poniedziałkowej sesji kurs mieszkaniowego giganta, Domu Development, doszedł do 86 zł – to o 40 proc. wyżej od ostatniego dołka notowań pod koniec grudnia. Nasi analitycy techniczni wskazali Dom Development – obok Kruka i Playa – jako spółkę z szansami na dalsze zwyżki.

Inwestorzy wciąż mogą liczyć na rekordową dywidendę od dewelopera – 9,05 zł, daje to stopę 10,5 proc. wobec poniedziałkowego maksimum. Dniem ustalenia prawa do otrzymania wypłaty jest 18 czerwca, zatem ostatnim terminem na zakup papierów jest piątek 14 czerwca. Dywidenda zasili konta akcjonariuszy 26 czerwca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.