Budownictwo

Capital Park już przejęty

Fundusz Madison International Realty kupił 66 proc. akcji giełdowego dewelopera.
Foto: materiały prasowe

Nowojorski fundusz kupił od Patron Capital Partners 66 proc. akcji Capital Parku, ma też opcję nabycia 5,5-proc. pakietu pozostającego w rękach brytyjskiego inwestora (przed transakcją pakiet został podzielony, by nabywca nie musiał ogłaszać wezwania następczego do sprzedaży wszystkich pozostałych walorów).

- Pozyskaliśmy silnego partnera, z którym będziemy mogli podejmować nowe wyzwania i być bardziej aktywni na rynku inwestycyjnym. Transakcja ma miejsce w bardzo korzystnym czasie dla rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Na dziś nasze zakończone projekty są wynajęte w ponad 90 proc. i przekroczyliśmy próg 35 proc. przednajmu w projekcie ArtN, rewitalizacji dawnej fabryki Norblina. Z entuzjazmem podchodzimy do współpracy z naszym nowym partnerem strategicznym - skomentował Marcin Juszczyk, członek zarządu Capital Parku. Zakończenie wielofunkcyjnego projektu ArtN planowane na przełom I i II kwartału 2021 r.

- Madison kontynuuje inwestowanie w wybrane spółki publiczne z branży nieruchomości z pierwszorzędnymi aktywami na rynkach rozwijających się, gdzie widzimy duży potencjał. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Capital Park w zakresie jego aktualnego wysokiej jakości portfela nieruchomości oraz możliwości pozyskiwania przyszłych okazji inwestycyjnych w Polsce – mówi cytowany w komunikacie  Matthias Olivier Cordier, dyrektor zarządzający z Madison International Realty.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.