Budownictwo

Trakcja liczy na zlecenia z publicznej kiesy

Grupa oczekuje, że GDDKiA i PKP PLK mimo pandemii będą realizować duże inwestycje, sądzi się też z nimi o rozliczenie poprzednich umów.

Kurs akcji kierowanej przez Marcina Lewandowskiego firmy od marcowego dołka zyskał już 47 proc.

Foto: materiały prasowe

W środę kurs spółki budującej linie kolejowe i drogi rósł o maksymalnie 3,5 proc., do 1,37 zł. Tym samym notowania są już o 47 proc. powyżej marcowego dołka, kiedy to panika inwestorów załamała giełdowe indeksy.

Pakiet oszczędnościowy

Za grupą bardzo trudny rok zakończony restrukturyzacją zadłużenia i emisją akcji – pieniądze wyłożył zarówno główny akcjonariusz, hiszpańska Comsa, jak i Agencja Rozwoju Przemysłu. Wartość operacji wyniosła aż 1,2 mld zł, z czego 850 mln zł to linie gwarancyjne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.