Budownictwo

Za nami rok sowitych zysków deweloperów. Co dalej?

W skali roku dzięki wzrostowi notowań i dywidendom najlepsze firmy z WIG-nieruchomości zapewniły zwroty po kilkadziesiąt procent.
Foto: materiały prasowe

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy indeks WIG-nieruchomości zyskał nieco ponad 20 proc. Liczne grono spółek z tego składu przyniosło stopy zwrotu znacznie bardziej imponujące, a maruderów, którzy zakończyli rok na minusie, było tym razem niewielu.

Jeszcze do połowy października wartość indeksu nieprzerwanie rosła, by osiągnąć wieloletnie maksimum ponad 3,2 tys. punktów, co oznaczało wzrost o prawie 26 proc. od początku roku. Później nastroje inwestorów się schłodziły.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.