Budownictwo

Jest wezwanie na Polnord

Cordia, główny akcjonariusz Polnordu, wezwał do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji, stanowiących 34,34 proc. akcji i głosów, oferując 3,55 zł za papier. Na zamknięciu piątkowej sesji papiery Polnordu wyceniane były po 3,27 zł.
Foto: materiały prasowe

Celem jest zwiększenie stanu posiadania do 100 proc. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 5 marca i potrwają do 3 kwietnia. Zawarcie transakcji sprzedaży akcji zaplanowano na 9 kwietnia.

- Wzywający zamierza pozostać długoterminowym inwestorem spółki i traktuje nabycie akcji jako inwestycję strategiczną, która umożliwi mu dalszą ekspansję w sektorze nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Wzywający zamierza wspierać rozwój spółki oraz w zakresie prawnie dozwolonym, umożliwić spółce dostęp do swoich zasobów, doświadczenia, najlepszych praktyk oraz know how - wyjaśniono w wezwaniu.

- W najbliższej przyszłości wzywający planuje przeprowadzić analizę m.in. działalności spółki, jej portfela nieruchomości, wyników finansowych oraz strategii spółki w świetle praktyk, strategii i działalności grupy wzywającego, w szczególności w celu zidentyfikowania potencjalnych synergii i możliwości rozwoju/wzrostu - dodano.

W grudniu 2019 roku mający kłopoty z płynnością Polnord (brak środków na spłatę zapadających obligacji), przeprowadził ratunkową emisję 64,85 mln akcji po cenie 2,12 zł. Większość papierów trafiło do Cordii. Z początkiem lutego węgierski deweloper w wyniku objęcia nowych akcji sfinalizował przejęcie 65,66 proc. udziałów Polnordu, przejmując nad nim kontrolę. Z emisji Polnord pozyskał ponad 137 mln zł.

Powiązane artykuły