REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

XTB. Nadszedł czas realizacji zysków

Szalony rajd akcji X-Trade Brokers, przynajmniej na razie, został zakończony. Podczas środowej sesji akcje brokera wyraźnie traciły na wartości, momentami nawet ponad 20 proc. Wszystko to działo się przy gigantycznych obrotach. Bezpośrednim powodem przeceny okazały się wstępne wyniki za II kwartał.
Foto: parkiet.com

Firma podała, że w okresie tym zarobiła na czysto 117,5 mln zł. W porównaniu z II kwartałem 2019 r. jest to ogromna poprawa. Wtedy to broker miał 4,4 mln zł zysku netto. Problem jednak w tym, że apetyty inwestorów zostały mocno rozbudzone. Liczyli oni, że po świetnym I kwartale, w którym to spółka zarobiła na czysto 176 mln zł, II kwartał będzie jeszcze lepszy. O skali oczekiwań najlepiej świadczy zachowanie kursu XTB. Akcje firmy tylko w ciągu ostatniego miesiąca podrożały o ponad 100 proc. W środę rynek powiedział w końcu „sprawdzam".

W sumie w I półroczu firma osiągnęła 293,5 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie rok wcześniej było to 5,2 mln zł zysku. Przychody wzrosły z 88,8 mln zł do 518,2 mln zł. „Istotnymi czynnikami determinującymi poziom przychodów były ponadprzeciętna zmienność na rynkach finansowych i towarowych, spowodowana m.in. światową pandemią koronawirusa Covid-19 oraz stale rosnąca baza klientów połączona z ich dużą aktywnością transakcyjną wyrażoną w liczbie zawartych kontraktów w lotach" – napisała spółka w komentarzu do wyników.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA