REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Kolejne roszady w Q Securities

Zmian kadrowych w Q Securities ciąg dalszy. Nie tak dawno do zarządu domu maklerskiego dołączył znany zarządzający Jerzy Kasprzak. Teraz mamy ruch w drugą stronę.

Łukasz Gerbszt, były wiceprezes Q Securities.

Foto: materiały prasowe

Z końcem czerwca wiceprezes Q Securities Łukasz Gerbszt zrezygnował ze swojej funkcji. – Łukasz był jednym ze współzałożycieli spółki, takie pożegnania nigdy nie są łatwe. Zarząd docelowo będzie liczył trzy osoby, więc w najbliższym czasie obecny zespół wzmocni jeszcze jeden członek zarządu. Rozwijamy teraz wszystkie linie biznesowe Q Securities – od depozytariusza, przez ewidencję instrumentów finansowych czy oferowanie funduszy, kończąc na zapewnieniu bezpieczeństwa firmie poprzez rozbudowę systemów informatycznych i nacisk na kontrolę ryzyka. W ramach tego ostatniego rozbudowaliśmy procedury AML i KYC. Te wszystkie elementy sprawiają, że trzyosobowy zarząd jest niezbędnym minimum – mówi Agnieszka Sawa, prezes Q Securities.

Firma jest liczącym się graczem, jeśli chodzi o usługi depozytariusza. W kwietniu współpracowała ze 150 funduszami i możliwe, że na tym nie poprzestanie. – Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca lipca osiągniemy liczbę 180 funduszy, dla których pełnimy funkcję depozytariusza. Na horyzoncie widzimy liczbę 200. Teraz kończymy najtrudniejszy okres – zatwierdzanie półrocznych wycen funduszy. To ogromna praca naszych specjalistów, kierowników i wyższej kadry zarządzającej, aby współpracować z tyloma podmiotami, zachowując najwyższe standardy – zgodne z regulacjami polskimi i europejskimi – mówi Sawa. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA