Biura maklerskie

Nowe spółki w programie wsparcie pokrycia analitycznego

Tak jak pisaliśmy, GPW zdecydowała się rozszerzyć program wsparcia pokrycia analitycznego o 12 spółek. Każdy z brokerów, który bierze udział w programie będzie więc dodatkowo, za pieniądze giełdy, analizował jedną firmę.
Foto: Adobestock

Pierwsze raporty dotyczące nowych firm mają się pojawić w ciągu najbliższych 60 dni. – Regulacyjne rozdzielenie opłaty za raporty analityczne od opłaty za realizację transakcji giełdowych (tzw. unbundling) spowodował spadek liczby i ograniczył dostępność sporządzanych raportów analitycznych na temat małych i średnich spółek. Decyzję o rozszerzeniu programu podjęliśmy w związku z dynamicznym wzrostem rachunków maklerskich od początku roku, a zasady kwalifikacji kolejnych spółek wypracowaliśmy wspólnie z domami maklerskimi. 12 nowych emitentów objętych programem reprezentuje bardzo różne branże – wśród nich są producenci gier, producenci budowlani, firmy z branży marketingu sensorycznego czy recyklingu –  co znacząco podnosi atrakcyjność raportów publikowanych w ramach programu zarówno wśród inwestorów instytucjonalnych jak i indywidualnych – zaznacza Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

W odróżnieniu od pierwotnej wersji programu, wyłaniając emitentów do rozszerzonej edycji, analitycy nie musieli ograniczać się do spółek wchodzących tylko w skład indeksów mWIG40 i sWIG80. W edycji uzupełniającej, zgodnie z regulaminem, może to być każda spółka notowana na głównym rynku GPW, za wyjątkiem WIG20. Jedynym warunkiem był brak wydanej rekomendacji giełdowej dla danej spółki w ciągu ostatniego roku.

Lista domów maklerskich i spółek, które będą dodatkowo analizować: BM PKO BP – MLP Group, Erste Securities – IMS, DM Banku BPS – Prochem, Noble Securities – Krynicki Recykling, DM BDM – Artifex Mundi, Millennium DM – Korporacja KGL, DM BOŚ – Votum, Ipopema – Mirbud, Santander BM – Kino Polska, BM mBanku – Sygnity, Trigon DM – Boombit, BM Pekao – Protektor.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.