Biura maklerskie

Wróciły wspomnienia z czasów wielkich prywatyzacji

W 2020 r. biura i domy maklerskie były „oblegane" przez inwestorów indywidualnych. Takiego ruchu w branży nie było od czasów debiutu takich firm jak PZU, Tauron czy też GPW.
Foto: Adobestock

Według opublikowanych danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w 2020 r. przybyło w skali całego rynku ponad 84 tys. rachunków maklerskich. Fakt ten potwierdza sygnały, jakie od kilku miesięcy płyną z branży maklerskiej. Inwestorzy indywidualni znowu szturmują giełdę.

Stare, dobre momenty

Wynik za 2020 r. byłby jeszcze lepszy, gdyby niektórzy brokerzy nie zdecydowali się na masowe zamknięcie nieaktywnych rachunków (dane KDPW nie rozróżniają bowiem, które konta faktycznie są aktywne, a które nie). I bez tego jednak rezultat ten robi wrażenie. Ostatnie lata upływały bowiem pod znakiem rynkowego odwrotu inwestorów, a co się z tym wiąże, spadku liczby rachunków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.