Banki

W 2022 r. temperatura mieszkaniówki może spadać

PKO BP: z propozycji Nowego Ładu największy wpływ na rynek może mieć kredyt z gwarancją wkładu własnego.
Foto: Adobestock

Analitycy rynku nieruchomości PKO BP wzięli pod lupę rozwiązania w ramach Polskiego Ładu mogące rzutować na rynek mieszkaniowy. Wnioski publikujemy jako pierwsi.

Zdaniem analityków potencjalnie największy wpływ na rynek mieszkaniowy może mieć kredyt z udzielaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego gwarancją wkładu własnego: do 20 proc. wartości pożyczki, ale maksymalnie 100 tys. zł. Projekt ustawy przyjął rząd, teraz zajmie się nim Sejm. Rozwiązanie ma być adresowane do nieposiadających własnego lokum małżeństw i samotnych osób. Dodatkowym bonusem jest spłata przez BGK części pożyczki wraz z narodzinami kolejnych dzieci. Takie kredyty mają być udzielane przez dekadę, do 2030 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.