Banki

Nadzór bada wpływ spraw frankowych na sytuację banków

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego analizuje wpływ wyroku europejskiego Trybunału w sprawie hipotek walutowych na banki. W najgorszej sytuacji będą te mające najwięcej tych kredytów oraz niską rentowność i kapitały.
Foto: Bloomberg

– Jako organ właściwy w zakresie nadzoru mikroostrożnościowego Urząd KNF analizuje potencjalne skutki zbliżającego się orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przede wszystkim z punktu widzenia sytuacji poszczególnych banków – informuje Jacek Barszczewski, rzecznik KNF.

Duży niedobór kapitałów

Wyrok TSUE zapadnie po 26 września. Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie spójny z pozytywną dla klientów opinią rzecznika generalnego tej instytucji podaną w maju.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.