Banki

ING Bank Śląski: Automat ci podpowie

ING Bank Śląski, powiązany kapitałowo z NN Investment Partners TFI, zaoferuje klientom aplikację, która pomoże im wybrać portfel funduszy skrojony na miarę.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

W ramach platformy działać będą cztery portfele funduszy różniące się ryzykiem. Portfele w różnych proporcjach składają się z funduszy NN Krótkoterminowych Obligacji, NN Indeks Obligacji, NN Globalnej Dywersyfikacji oraz NN Polski Odpowiedzialnego Inwestowania. Opłaty sięgną od 0,76 do 1,16 proc., a minimalna pierwsza wpłata to 1000 zł.

Obecnie około 200 tys. klientów ING Banku ma zainwestowanych około 10 mld zł w funduszach. Z końcem poprzedniego roku było to 11,7 mld zł, natomiast po trzech miesiącach tego roku 9,2 mld zł. Z badania ING wynika, że 50 proc. oszczędności polskich gospodarstw domowych stanowią rachunki bieżące i depozyty, co jest dużo powyżej unijnej średniej. Do tego zaledwie 25 proc. oszczędności rodacy utrzymują w papierach wartościowych. Jak podaje ING, co piąty Polak kupował jednostki funduszy inwestycyjnych. Z kolei 42 proc. takich osób jest skłonnych do inwestycji w fundusze w przyszłości. Największą barierą przed lokowaniem oszczędności w funduszach jest obawa o utratę środków – takiej odpowiedzi udzieliło 34 proc. pytanych. Inni wskazywali na brak wiedzy i oszczędności. paan

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.