REKLAMA
REKLAMA

Banki

Pekao zapowiada duży wzrost zysku, ale rynek nie wierzy

Prognozowany wzrost przychodów i oszczędności kosztów oraz utrzymanie odpisów mogą nie wystarczyć, aby zrealizować cel zarządu poprawy wskaźnika ROE w 2020 r. do 12,5 z 10 proc.

Pekao, kierowany przez Michała Krupińskiego, miał dobre wyniki w II kwartale, ale analitycy nie wierzą w 3 mld zł zysku w 2020 r. Przy tej prognozie C/Z wyniósłby tylko 8,5.

Foto: materiały prasowe

– Podtrzymujemy strategiczny cel 3 mld zł zysku netto w przyszłym roku – mówi Michał Krupiński, prezes Pekao.

Skąd ten wzrost wyniku?

– Trudno uwierzyć w ten cel, biorąc pod uwagę strukturę wyników i wskazówki zarządu ich dotyczące oraz to, że ma być zrealizowany bez wsparcia zdarzeniami jednorazowymi – mówi Maciej Marcinowski, analityk Trigon DM. W 2018 r. bank miał 2,29 mld zł zysku, tyle samo zakłada obniżająca się ostatnio średnia prognoz na ten rok (2,65 mld zł na 2020 r.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA