REKLAMA
REKLAMA

Banki

Problemy banków spółdzielczych

Po ostatniej upadłości BS w Grębowie rosną wątpliwości co do kondycji sektora. KNF uspokaja, że maleje liczba spółdzielczych banków znajdujących się poza systemami ochrony instytucjonalnej, ale to może nie być koniec kłopotów.
Foto: Fotorzepa, Rafał Guz

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ocenia ogólną sytuację finansową sektora banków spółdzielczych pozytywnie, a jednostkowe zdarzenia – zdaniem UKNF – „o charakterze incydentalnym" nie wpływają na jego stabilność.

Niby jest nieźle...

– Spoglądając na sektor banków spółdzielczych jako całość, można dojść do wniosku, że sytuacja nie jest zła. Z danych KNF wynika, że łączny współczynnik wypłacalności banków spółdzielczych wynosił na koniec 2018 r. 17,7 proc., a kapitału Tier 1 16,8 proc. To wysokie i bezpieczne poziomy – mówi Mirosław Bajda, prezes agencji EuroRating.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA