REKLAMA
REKLAMA

Banki

mBank odwołuje się od decyzji sądu

mBank zaskarżył postanowienie Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który zdecydował, że część jego klientów w ramach pozwu zbiorowego może skorzystać z zabezpieczenia polegającego na zawieszeniu spłaty rat.
Foto: materiały prasowe

Chodzi o postawienie Sądu Apelacyjnego w Łodzi z 9 czerwca 2020 r. dotyczącego postępowania zbiorowego przeciwko mBankowi w sprawie kredytów waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego. Sąd zabezpieczył wtedy spłatę rat wszystkim tym klientom z pozwu zbiorowego liczącego około 1730 osób, którzy spłacili do tej pory otrzymany początkowy kapitał wypłacony w przeliczeniu na złote. Według szacunków frankowiczów zabezpieczenie może dotyczyć 20-30 proc. tej grupy, czyli 350-500 osób.

mBank zaskarżył to postanowienie Sądu Apelacyjnego w Łodzi określając je teraz „jako wydane w warunkach nieważności oraz z naruszeniem szeregu przepisów proceduralnych, co w ocenie banku skutkuje naruszeniem prawa do sprawiedliwego procesu. Oprócz licznych naruszeń formalnych, mBank kwestionuje także, że istniały podstawy do udzielenia zabezpieczenia". Pozew zbiorowy dotyczy około 1.730 osób. Pod koniec marca 2020 roku wartość przedmiotu sporu w ramach tego pozwu zbiorowego wyniosła 377 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA