REKLAMA
REKLAMA

Banki

Mimo dobrej kondycji sektora nie brakuje banków w kłopotach

Bank pomostowy utworzony przez BFG, mający ratować kredytodawców, to instytucja, której na polskim rynku brakowało. Jego powstanie nie dziwi ze względu na trudną sytuację niektórych graczy.
Foto: Adobestock

Dwa komercyjne...

Sam BFG wskazuje, że nadrabia w ten sposób zaległości, bo resolution w polskim prawie istnieje już prawie trzy lata, ale brakowało pomostowej instytucji. Nie można wykluczyć, że tak szybkie działanie nowego zarządu BFG, który utworzył ten podmiot już po dwudziestuparu dniach od objęcia sterów nad funduszem, jest też odpowiedzią na słabą sytuację niektórych banków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA