Analizy

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Alior, Cannabis Poland i Stalprodukt

Aktualizacja danych: 19.02.2021, godz. 16.
Foto: Adobestock

1. Alior z szansami na wybicie z konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy ma za sobą niezły tydzień. WIG-banki zyskał bowiem ponad 7 proc., zbliżył się do lokalnego szczytu ze stycznia, dzięki czemu wzrosły szanse na kontynuację trwającego od listopada trendu. Na wykresach poszczególnych banków też widać obiecujące układy. Przykładem Alior. Kurs jest w długoterminowej konsolidacji między 19 i 11,5 zł. W minionym tygodniu rósł w porywach do 20 zł. Mamy więc próbę wybicia górą, którą wspiera układ wskaźników MACD i RSI, a także rosnące średnie z 50 i 200 sesji (od grudnia aktywny złoty krzyż).

2. Cannabis Poland z wybiciem z formacji bazy

Foto: GG Parkiet

W ostatnim czasie na NewConnect widać wzmożone zainteresowanie spółkami związanymi z przetwórstwem konopi. Dobrym przykładem jest tytułowa. 8 lutego kurs jej akcji wzrósł o 50 proc., do 1,87 zł, wybijając się z płaskiej formacji bazy. Zwyżka była kontynuowana przez kilka dni i na podwyższonym obrocie wprowadziła cenę na poziom 4,29 zł. Kurs zatrzymał się w okolicy szczytów z ubiegłego roku i doszło do korekty. Cena wykazuje wysoką zmienność (relacja ATR(14) do kursu to 14,1 proc.). Jest ryzyko, jest zabawa. Propozycja do obserwacji lub spekulacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.