Akademia inwestycyjna

Szybkie e-płatności wypierają karty oraz przelewy

Już od dłuższego czasu klienci coraz chętniej sięgali po elektroniczne formy zapłaty za rzeczy kupione online. W czasie pandemii tendencja ta bardzo mocno przyspieszyła, m.in. ze względu na bezpieczeństwo. Przypieczętuje to zapewne bliski koniec płatności za pobraniem.
Foto: Bloomberg

Pandemia mocno przyspieszyła rozwój handlu w internecie. Przez kilka tygodni – gdy większość tradycyjnych sklepów była zamknięta – była to niekiedy jedyna możliwość zrobienia zakupów. Polacy okazali się chętni do korzystania z tej opcji. A za zamawiane towary płacili zdalnie.

Z ostatniego badania Ipsos na zlecenie PayPal wynika, że podczas społecznej kwarantanny 47 proc. Polaków wybierało płatności realizowane za pomocą komputera lub aplikacji mobilnych. 75 proc. respondentów deklaruje, że po okresie samoizolacji będzie regulować płatności wyłącznie przez internet.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.