Akademia Parkietu

Dużo się dzieje, a preferencje klientów TFI bez zmian

Perturbacje, jakie dotknęły rynki finansowe w tym roku, stworzyły wiele okazji inwestycyjnych. Polacy pozostają jednak konserwatywni w swoich wyborach i decydują się głównie na fundusze obligacji.
Foto: Shutterstock

Po wiosennej burzy nad rynkiem funduszy od dobrych kilku miesięcy świeci słońce. Klienci przenoszą pieniądze z banków, gdzie oszczędności w dzisiejszych warunkach tylko tracą na wartości. Taka tendencja utrzyma się zapewne jeszcze długo, gdyż do oferty banków klientów skutecznie zniechęciły obniżki stóp procentowych. Zresztą samym bankom ze względów biznesowych także zależy na promocji funduszy wśród swoich klientów.

A jak jest ze stopami zwrotu funduszy inwestycyjnych?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.