Akademia Parkietu

Założenia i cele polityki emitenta w zakresie poszanowania praw człowieka z uwzględnieniem systemu compliance

Pytania zadaje:

MAGDALENA RACZEK-KOŁODYŃSKA wiceprezes zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Odpowiada:

KATARZYNA SAREK-SADURSKA

radca prawny, partner, Kancelaria Raczkowski

Magdalena Raczek-Kołodyńska, wiceprezes zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Foto: materiały prasowe

Co powinno się znaleźć w polityce emitenta w zakresie poszanowania praw człowieka?

To jest element szerszego systemu compliance, którego założeniem jest ogólna zgodność działalności przedsiębiorstwa z prawem. Na czele tego systemu stoi najczęściej kodeks etyczny i kierunkuje on organizację pod kątem wartości, w tym praw człowieka. Akt ten w organizacji musi „żyć". W polityce powinna być deklaracja, co dla przedsiębiorstwa jest najważniejsze. To zależy od rodzaju spółki, od branży, kontrahentów i otoczenia biznesowego. Musimy więc najpierw zdefiniować nasze wartości, następnie wskazać, jak chcemy zapobiegać ich naruszaniu i co się dzieje, jeżeli do naruszenia już doszło.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.